Krishtlindja/ Ruçi: Në këtë natë të shenjtë të tregohemi solidarë për ata që nuk gëzojnë në shtëpitë e tyre

Krishtlindja/ Ruçi: Në këtë natë të shenjtë të tregohemi solidarë për ata që nuk gëzojnë në shtëpitë e tyre

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka uruar besimtarët katolik për festën e Krishtlindjeve. Në urimin e tij, Ruçi u ka dedikuar një urim të veçantë, banorëve që janë prekur nga tërmeti i 26 nëntorit.

“Me rastin e festës së bukur të Krishtlindjeve, në këtë Natë dhe Ditë të shenjtë uroj të gjithë besimtarët e krishterë: Krishtlindje të gëzuara! Të gjithë shqiptarët  le t’i bashkohemi gëzimit të kësaj feste dhe ta konsiderojmë këtë ditë të bekuar edhe festën tonë. Krishtlindjet janë përjetimi dhe ritregimi i një feste plot dashuri e shpresë, dhimbje e humanizëm për të gjithë dhe nga të gjithë. Në këtë Natë dhe Ditë të shenjtë të gjithë të tregojnë solidaritet për familjet që nuk munden të gëzojnë rreth pemës se Krishtlindjeve  në shtëpitë që i humbën nga tërmeti. Në këtë Natë dhe Ditë të shenjtë të reflektojmë dhe të nxjerrim mësime që dashuria e besimtarëve të përshkojë gjithë jetët tona.”-thuhet në mesazhin e kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit.


Lajmi kryesor:

Krishtlindja/ Politika lutje për të prekurit nga tërmeti: Për një të nesërme më të mirë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

EURO 2024/ Të mërkurën ndeshja me Kroacinë, Mitaj: Ndeshje e vështirë, mbrojtjen e kanë të fortë! Shpresojmë të marrim 1 pikë me Kroacinë

EURO 2024/ Të mërkurën ndeshja me Kroacinë, Mitaj: Ndeshje e vështirë, mbrojtjen e kanë të fortë! Shpresojmë të marrim 1 pikë me Kroacinë