Kritikat për 'Air Albania', portieri i Besiktas: Fusha më e keqe në gjithë karrierën

Kritikat për 'Air Albania', portieri i Besiktas: Fusha më e keqe në gjithë karrierën

Mert Gynok

Besiktasi fitoi 0-2 me Tiranën për ndeshjen e kthimit në Conference League, duke kaluar në turin e tretë të këtij kompeticioni. Në "Air Albania" vendosën golat e Amartey dhe Aboubakar në pjesën e dytë, teksa miqtë nga Turqia u ankuan për fushën e keqe të stadiumit.

Veç trajnerit Senol Gunesh, ishte portieri Mert Gynok, ishte ai i cili lëshoi kritikat më të rënda.

"Kemi luajtur në një fushë të vështirë, e dinim që do të kishim probleme për shkak të saj. Në këtë ndeshje luajtëm siç duhej, u detyruam të luanim me topa të gjatë. Ky është një nga terrenet më të këqij në të cilët kam luajtur deri tani në karrierë. Atmosfera në stadium ishte e këndshme por terreni ishte shumë problematik", tha portieri.

Pritet që pas datës 12 gusht, kur luhet miqësorja Partizani - Roma, fusha e stadiumit "Air Albania" t'i nënshtrohet mbjelljes së barit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arbëri: 05/08/2023 17:33

    Fusha e kryekriminelit është kjo, mos u befasoni…!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Pësoi hemorragji cerebrale, poeti i njohur Agim Doçi në luftë për jetën, vijon të jetë në gjendje të rëndë spital

Pësoi hemorragji cerebrale, poeti i njohur Agim Doçi në luftë për jetën, vijon të jetë në gjendje të rëndë spital