Kriza energjetike, rritet me 10 lekë bileta e urbanit në Vlorë, nga nesër 40 lekë

Nga dita e nesërme qytetarët e Vlorës nuk do e blejnë më biletën e urbanit me 30, por me 40 lekë.

Ishte Këshilli Bashkiak i Vlorës ai që miratoi kërkesën e bërë nga firma cila administron shërbimin urban te qytetit. Edhe pse ishte jashtë rendit të ditës, kërkesa është miratuar vetëm pas shqyrtimit të relacionit që ka paraqitur kompania mbi kostot e rritura të reflektuara si pasoje e çmimit të naftës.

Nga ana tjetër, pavarësisht se kostoja e biletës u rrit me 33%, qytetarët e Vlorës përballen çdo ditë me probleme në shërbimin urban sikurse janë, mos zbatimi i itinerareve dhe orarit apo edhe kushtet e munguara në urbane.

J.GJ./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

A duhet të ndalohen vizat Shengen për rusët?

A duhet të ndalohen vizat Shengen për rusët?