Krujë, ndërtimet pa leje bllokojnë kanalet kulluese, banorët: Askush nuk ndërhyn për të ndaluar ndërtimet

Përmbytjet e vazhdueshme në rrethin e krujës kanë bërë që shumë banorë të jen skeptic për mbjelljen e tokave të tyre. Ata shprehehn se kryeministri Rama i ka premtuar për pastrimin e kanaleve kulluese, por jo vetëm që kjo nuk podh, por mbi kanale vaditëse dhe kulluese.

Siç shihet edhe nga pamjet në njësinë administrative Bupq, një ndërtimi është duke u bërë mbi kolektor. Ndërkohë që muri është duke përfunduar askush nuk ka marrë masa për të reaguar kundrejt një problematike të tillë. Banorët e zonës shprehen se ndërtimet të tilla janë të vazhdueshme, por askush nuk reagon.

Vetem në fund të vitit 2017 dhe fillimi i vitit 2018 zona e krujës është përmbytur mbi 10 herë e sa i përket kanaleve kulluese ato do vijojnë të jenë të mbyllura e do zihen vazhdimisht nga persona të cilët kanë prona në breg të tyre.

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë Reforma në drejtësi?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Covid, ulet numri i vdekjeve në Francë, regjistrohen 92 viktima në 24 orët e fundit