Krujë/Taksia me 6 sirianë del nga rruga përfundon në kanal, plagoset rëndë një prej emigrantëve, dërgohet te Trauma në Tiranë

Foto ilustruese

Aksidenti në Borizan të Krujës ka zbuluar trafikimin e 6 emigrantëve sirian të cilët kalonin kufirin në mënyrë të paligjshme. Një taksi e cila udhëtonte me 6 emigrantë sirianë në të ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një kanal pranë kryqëzimit të Borizanës.

Si pasojë e aksidentit ka mbetur i plagosur rëndë një nga sirianët, i cili është dërguar në spitalin e traumës në Tiranë.

5 emigrantët e tjerë sirianë dhe drejtuesi i taksisë janë në gjendje të mirë shëndetësore duke mos u dëmtuar nga aksidenti. Ata janë ndaluar nga policia dhe janë shoqëruar në rajonin e policisë së  Fushë Krujës.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Po, Rama është lideri Ballkanit