Kryemadhi kujton djegien e mandateve: Kemi qenë përballë një presioni, ishte një nga vendimet më të mira! Treguam që s'jemi partia e karrigeve

Që nga djegia e mandateve 2 vite më parë kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka deklaruar se LSI ka qenë përballë një presioni. Teksa thekson se vendimi për djegien e mandateve pati një kosto për Shqipërinë dhe politikën, për Kryemadhin ka qenë i duhuri pasi sipas saj treguan se LSI nuk ishte për karriget, por kishte dinjitet.

Gjatë një takimi në Laprakë Kryemadhi tha se ndryshimi tashmë ka ardhur, ndërsa theksoi se më 25 prill qytetarët do ta votojnë.

“Ndryshimi ka ardhur. Është në të gjithë Shqipërinë. Të dashur miq nga sot ne kemi edhe 9 ditë të tjera. 9 ditë që do të jenë të forta, energjike, të cilat na çojnë drejt fitores. Me 25 prill, ju do të votoni numrin 6 dhe unë jam krenare që me qindra dhe mijëra të rinj e të reja, jo vetëm në Tiranë, por në të gjithë Shqipërinë, dalin dhe më presin me makina dhe flamuj, pa pasur pikë presioni. Deklarohen hapur. Kjo është kënaqësia ime më e madhe. Kjo mbështetje që i jepni LSI nuk është thjesht një entuziazëm për secilin nga ne, por është detyrim i madh që nga unë e para dhe nga deputetet e LSI-së duhet të kenë ndaj rinisë shqiptare për të realizuar pikë për pikë çdo detyrim tonin për qytetarët shqiptarë, me 5 prioritet tona.

Që nga djegia e mandateve ne të LSI kemi qenë përballë një presioni të madh, përballë presionit mediatik, ndërkombëtar, dhe institucion dhe përballë presionit me vetveten. Ne sot e dimë shumë mirë, se djegia e mandateve ishte një ndër veprimet më të mira që ne bëmë. Treguam se kemi dinjitet dhe ngrihemi mbi çdo disfatë dhe treguam se nuk jemi partia e karrigeve. Djegia e mandateve pati një kosto të madhe për Shqipërinë dhe politikën”, tha Kryemadhi.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • tosi: 15/04/2021 21:10

  Hiqe ate kostum se le nam moj Nafije dybeku turikali. As burre, as grua dhe me ato kryqet e thyera pa pike feminiliteti na dukesh si zabrahane nga Zadrima . Per skrap ne 25 prill. E more vesh zero deputet ne Shkoder, zero deputet ne Vlore. I perjetshem kujtimi i Kejdi dhembcakalles krenaria e leshelise, trularaska e haremit te Jales me shkolle te mesme

  Përgjigju
 • meri: 15/04/2021 20:09

  Djegia e Mandateve ishte nji Turp....per ju.Simpatizantet qe i'u votuan per t'i perfaqesar ne Parlament,u tradhetuan nga ju,nuk i'u mor mendimi i tyre,kur ju,iket nga Parlamenti.Per ju qe gje e mire sepse,fjetet gjume ,dhe parat i muaret ,pa vajtur asnji dite ne pune.

  Përgjigju
 • Modelim: 15/04/2021 19:58

  Sa keq qe jane akoma 8 dite para zgjedhjeve, si do bejme qe "moda Lalz" do ti vije fundi. Boll moj hajdute na ben pasarele mode me para te vjedhura, se kur u futet ne politike hanit byreqe me rroba tezge.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

I mbaroi leja, kthehet në burg Fredi Beleri: Nuk më vjen keq që duhet të shkoj në qeli

I mbaroi leja, kthehet në burg Fredi Beleri: Nuk më vjen keq që duhet të shkoj në qeli