Kryemadhi rrëfen debatet me Metën: Në shtëpi më flet vetëm djegien e mandateve! Mirëmëngjes, mirëmbrëma… Vetëm këtë më përmend

Kryemadhi rrëfen debatet me Metën: Në shtëpi më flet vetëm djegien e mandateve! Mirëmëngjes, mirëmbrëma… Vetëm këtë më përmend

Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta

TIRANË- Monika Kryemadhi ka rrëfyer detaje nga jeta e saj familjare dhe debatet politike që mbizotërojnë në shtëpi mes saj dhe Ilir Metës.

E ftuar në "RTSH", Kryemadhi tha se e vetmja çështje politike që diskuton me bashkëshortin është djegia e mandateve nga opozita, për të cilën Meta e ka krtitikuar dhe ka dalë hapur që nuk e ka pyetur para se të merrte këtë vendim.

“Ka diçka që të jemi të sinqertë. Në marrëdhënien time familjare me Ilir Metën, politikisht ndërhyn vetëm për djegien e mandateve. Mirëmëngjes, mirëmbrema… Vetëm këtë më përmend. Ai ka qenë kategorikisht kundër djegies së mandateve. Megjithatë koha do ta tregojë se kush kishte të drejtë. Pas 25 Prillit do të vërtetohet se kush kishte të drejtë. Shqiptarët do t’i vlerësojnë të rinjtë dhe të rejat në listat e LSI dhe do të tregojmë se nuk jemi ajo parti që e kanë damkosur, por instrumenti që sjell stabilitet”, tha Kryemadhi.

Ajo është ndalur të flasë edhe për vizitën e kryeministrit Edi Rama në Turqi.

“Unë prisja që Rama të vendoste 6 apo 8 prillin. Sepse 7 prilli është dita e pushtimit të Shqipërisë nga Italia fashiste. Nuk do doja që Rama të luante me një pushtim tjetër në Shqipëri. Por nuk më shqetëson spitali i Fierit sesa politika në vend. Nuk do doja që vizita e zotit Rama të ishte një vizitë që cënon integritetin dhe Kushtetutën e Shqipërisë. Vizita në Turqi ka qenë një vizitë për të përgatitur azilin e tij. Por çdo marrëveshje e firmosur në mënyrë të fshehtë, LSI do ta ndjeki personalisht dhe penalisht. Nuk kam informacion nëse kjo ka ndodhur, por njoh zellin e Edi Ramës për të ndryshuar harta dhe kufinj. Koka e Edi Ramës nuk është asgjë para integritetit dhe sovrenitetit të miliona shqiptarëve. Kushdo që është i përfshirë në marrëveshje anti-shqiptare duhet të ketë shumë kujdes” – tha Kryemadhi.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kacidhe: 09/01/2021 13:03

  Ju shofte rraca e mutit qe jeni burre e grua.

  Përgjigju
 • FATMIRI: 09/01/2021 12:07

  MIRE NA I BEJN SE JEMI POPULL MUTI NE VEND QE TE ÇOHENI DHE TI MARIM NGA SHTEPIA DUKE I TERHEQUR ZVARR NEPER RRUGE DHE TU FUSIM PLUMBIN KOKES ÇA MERENI ME KETE KURVEN NJERI I ÇEKULIBRUAR

  Përgjigju
 • Topja: 09/01/2021 10:54

  O Zot sa të çpifur jan që të dy! Mjaft!

  Përgjigju
 • Saliu: 09/01/2021 09:07

  O monika ti ke të drejt ti e do shum të madh çfar të bëj likja ty me bile vetëm hile. Ti vdes për hajdar shum të madh se vetëm hajdari madh ty të kënaq e të zgërlaq o femër tarallaq.

  Përgjigju
 • Like: 09/01/2021 06:56

  Oh nuk flisni per ato qe keni vjedhur dhe si ta beni per te mis jua konsfikuar, apo i keni vendosur jashte shtetit. Gjak e semundje tju behen te gjitha. Ju zente haku i atyre qe i jeni rene ne qafe

  Përgjigju
 • Mjesi: 09/01/2021 06:14

  Dy fytyrat me te urryera te shqiptareve.

  Përgjigju
 • Bepi: 09/01/2021 04:43

  Normal se nuk ban muhabet tjeter se nuk i cohet ne ty

  Përgjigju
 • Turi: 09/01/2021 01:52

  Ky pemthymi ste hyn ne sy ty. Kur do dalesh prap ktej nga paskuqani se na mori malli.

  Përgjigju
 • O tej: 09/01/2021 01:14

  Nacau veshet kjo baxhelle.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi