Kryeministri Hoti: I hapëm rrugë njohjes së Kosovës nga Serbia

Kryeministri Hoti ka deklaruar pas takimit se marrëveshjet e nënshkruara i hapin rrugë normalizimit të marrëdhënieve.

Ai tha gjithashtu se nënshkrimi i marrëveshjes Kosovë- Serbi nuk është marrëveshje finale dhe se sot ‘i hapëm rrugë njohjes së Kosovës nga Serbia’

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot në Shtëpinë e Bardhë në prani të presidentit amerikan Donald Trump një paketë marrëveshjesh ekonomike që u nëshkruan

nga Kryeministri Avdullah Hoti dhe Presidenti Aleksandër Vuçiç.

Sipas mediave, marrëveshja e arritur sot është e karakterit ekonomik dhe nuk përfshin pikën e shumëpërfolur të njohjes reciproke.


Lajmi kryesor:

Historike! Nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi që vlen 13 miliard dollarë! Hapet rruga për njohjen reciproke! Trump: Tani do vij në Prishtinë


  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve