Kryeministri hungarez: Sanksionet e BE-së ndaj Rusisë kanë dështuar

Kryeministri hungarez: Sanksionet e BE-së ndaj Rusisë kanë dështuar

Kryeministri i Hungarisë,Viktor Orban ka kritikuar sanksionet e Bashkimit Evropian ndaj Rusisë, duke thënë se lëvizjet kanë "dështuar" duke rritur çmimet e energjisë.

Ai tha se Hungaria duhet të përgatitet për një luftë të zgjatur në Ukrainën fqinje, ku pushtimi i Rusisë ka shkatërruar pjesë të infrastrukturës, ka vrarë mijëra njerëz dhe ka detyruar miliona të tjerë të largohen nga shtëpitë e tyre.

 


Lajmi kryesor:

Erdogan: Objektiv ynë, takimi Putin-Zelensky! Identifikohet varri masiv në fermën e pulave! Moska do të mbyllë kufijtë për rekrutët


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto