Kryeministri i Spanjës Pedro Sanchez zgjidhet president i Internacionales Socialiste, Rama publikon foto nga Madriti

Kryeministri i Spanjës Pedro Sanchez zgjidhet president i Internacionales Socialiste, Rama publikon foto nga Madriti

Rama dhe Pedro Sanchez

Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez është zgjedhur ditën e sotme president i Internacionales Socialiste, gjatë Kongresit që po zhvillohet të këtij grupimi politik në Madrit të Spanjës ku po merr pjesë edhe Kryeministri Rama.

50-vjeçari spanjoll do të drejtojë familjen globale të të majtëve, duke zënë kështu vendin e ish-kryeministrit grek Jorgo Papandreu, i cili kishte në këtë pozicion që prej vitit 2006, pra pak më shumë se 16 vite.

Nga Madridi, ka qenë Kryeministri Rama i cili ka publikuar 2 foto me homologun spanjoll, tashmë President i Internacionales Socialiste.

 


Lajmi kryesor:

Porti i Durrësit mori dritën jeshile nga Kuvendi pa të, zbulohet ku ndodhet kryeministri Rama (FOTO)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto