Kryeministri spanjoll jep lajmin: Nga data 8 qershor mund të rinisë La Liga (VIDEO)

'La Liga do të mund të rinisë nga 8 qershori.' Kjo është deklarata e kryeministrit spanjoll Pedro Sanchez ditën e sotme në sajë të njoftimeve të reja mbi lehtësimin e masave për COVID-19 në Spanjë.

Një lajm fantastik ky për botën e futbollit pasi La Liga ka tifozë në katër anët e botës. Ndërkohë nga sot dhe në vijim pritet që federata spanjolle e futbollit të dalë me njoftimin zyrtar të kampionatit, që sigurisht ndeshjet do ti luajë pa praninë e tifozëve.

La Liga, ashtu si shumë kampionate të tjera në Europë u ndërpre me 12 mars për shkak të koronavirusit.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohen masat anti-COVID në zonat bregdetare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zjarret në vend/ Çako: 168 vatra në total, shumica të qëllimshme! Ndëshkime për Bashkitë që kërkojnë direkt ndihmën e FA