Kryepeshkopi i Canterbury-t udhëton në Kiev: Ukrainasit do të përballen me një dimër të vështirë

Kryepeshkopi i Canterbury-t udhëton në Kiev: Ukrainasit do të përballen me një dimër të vështirë

1669829741_ukra.PNG

Kryepeshkopi  i Canterbury-t, Justin Welby, ka mbërritur në kryeqytetin ukrainas për një vizitë tre-ditore për të treguar solidaritet. 

Justin Welby do të takohet me krerët e kishave të Ukrainës për të dëgjuar rrëfimet e tyre për atë që po ndodh në vend, raportojnë mediat e huaja.

Ai gjithashtu do të takojë refugjatët ukrainas dhe personat e zhvendosur brenda vendit, duke vëzhguar punën e kishave dhe bamirësive për t'i ndihmuar ata.

Kryepeshkopi tha se ukrainasit do të përballen me një "dimër thellësisht të vështirë" dhe tha se dëshiron të mësojë se si Kisha e Anglisë mund t'i mbështesë ata. 

Gjatë rrugës për në Ukrainë dje, ai takoi refugjatë ukrainas në Varshavë të Polonisë. 


Lajmi kryesor:

Lufta/ BE: Gjykatë Speciale për të hetuar krimet e Rusisë! E paketuar në zarf, sulm me bombë në ambasadën e Ukrainës në Madrid, 1 i plagosur


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Debati për ish-agjentin e FBI, sipas jush kush ka të drejtë?×

Lajmi i fundit

Vrau 31 vjeçarin nga Kukësi për një faturë në lokal, gjykata e Prizrenit lë në burg 'Kobra'-n dhe 5 të tjerët

Vrau 31 vjeçarin nga Kukësi për një faturë në lokal, gjykata e Prizrenit lë në burg 'Kobra'-n dhe 5 të tjerët