Kryesuesja e radhës e OSBE/ Suedia: Shqipëria mbajti angazhimet edhe në situatë pandemie, mbi këtë trashëgimi vijojmë punën

Përfaqësuesja e Suedisë, e cila merr kryesimin e radhës të OSBE-së pas Shqipërisë, vlerësoi punën e Shqipërisë, e cila nuk la pas asnjë angazhim edhe pse ishim në situatë pandemie.

"Falë angazhimi të drejtuesit Rama dhe ekipit të tij të gjitha angazhimet janë mbajtur edhe pse kemi qenë në këto kushte pandemie.

Mbi trashëgiminë shqiptare do të ndërtojmë edhe hapat në vijim edhe kur pandemia të përfundojë", tha përfaqësuesja e Suedisë.


Lajmi kryesor:

Fjala përmbyllëse në Ministerialin e OSBE/ Rama: Shqipëria si kryesuese ia doli me sukses! Objektivi ynë i radhës është zgjedhja anëtar në Këshillin e Sigurisë në OKB


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Cilët janë shkaktarët kryesorë të aksidenteve rrugore?×

Lajmi i fundit

John

COVID-19/Britania e Madhe mbyll kufijtë për 1 muaj, Johnson: Test negativ për ata që duan të hyjnë në vend