Ktheu shtëpinë në 'dyqan' droge, arrestohet shqiptari në Itali! Zbulohet skema e takimit tek 'tulipanët'

Ktheu shtëpinë në 'dyqan' droge, arrestohet shqiptari në Itali! Zbulohet skema e takimit tek 'tulipanët'

Droga dhe eurot e sekuestruara

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pasi akuzohet për trafik droge ndërsa identiteti i tij ende nuk bëhet me dije. Sipas mediave vendase, shqiptari mbahej në vëzhgim prej kohësh nga autoritetet italiane në Via Carducci.

Raportohet se shqiptari kishte krijuar një skemë për të trafikuar drogën. Pasi komunikonte me blerësit, takohej para një dyqani pranë rrethrrotullimit të tulipanëve shumë pranë banesës.

Policia italiane shprehet se banesa e shqiptarit ishte kthyen në një ‘dyqan’ droge. Sakaq, autoritetet kanë sekuestruar në shtëpinë e shqiptarit 20 gramë kokainë në disa doza të paketuara, 30 gramë marjiuanë dhe më shumë se 4000 euro.
 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Tifozët shqiptarë të jashtëzakonshëm, shikoni përshëndetjen speciale me lojtarët në fundin e ndeshjes

Tifozët shqiptarë të jashtëzakonshëm, shikoni përshëndetjen speciale me lojtarët në fundin e ndeshjes