Ku u fshehën trampistët shqiptarë

Bleona Qerreti dhe Lulzim Basha me Donald Trump

Pjesa me e bukur e ketyre diteve dhe javeve te fundit, eshte fshehja e atyre qe te nxirrnin syte per Trampin, ketu ne Shqiperi e kam fjalen.

Benin sikur e donin aq shume, flisnin me aq pathos, sa mendoje se ADN e tyre kishte pak nga T, nga R, nga A e nga P e Trampit.

Sot jane zhdukur nga qarkullimi. Sipas “historise” shqiptare, presin te mbaroje ky gjemimi ne qiellin e hapur amerikan, jo dhe aq i papritur, dhe te ridalin me ndonje teze te re per ta mbrojtur.

Krejt njesoj si ata pallat qe cdo 21 dhjetor “parashikojne” nga nje fund bote, pa thene kurre “ndjese” ne 22 dhjetor.

Po jo vetem keta lloj ricikluesish delirante e vanitoze kane faj. Edhe gazetaret qe i bejne pjese te publikut kane faj.

Jo pse i ftojne, sepse njerezit kane nevoje edhe te qeshin me marrine e njerezve te tjere.

Por minimumi duhet t’i perballin me deklarimet e tyre, me qendrimet, me bastet qe kane hedhur, me premtimet qe kane bere.

Sepse kur je njeri publik, apo meton te jesh i tille, kur do vemendje, pelqime, perkrahje e mbeshtetes, duhet edhe sadopak pergjegjesi per qendrimet, per anesite dhe sidomos per parashikimet.

Nese thua mbi dy here neser bie shi, nderkohe qe shkelqen Dielli, me mire shko pri dru dhe lerja metereologjine profesionisteve.

Madje Trampi si rrallekush, nuk kishte hic nevoje per parashikim, sepse e kishte thene e paralajmeruar cdo gje vete prej gjashte muajsh.

Le ta kene si pervoje sivellezerit; perpara se te merren me banjen e te tjereve me themele 300 vjecare, me mire te shohin halene e tyre qe e kane (kemi) ende me kompesata druri.

J.GJ./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  “Pol i tretë?!” A duhet që 20 partitë e reja të bashkohen kundër PS, PD, LSI?

Komento

Komente

 • Usa: 07/01/2021 22:01

  Trust the Plan... i’ts not over...!!

  Përgjigju
 • geri: 07/01/2021 20:35

  Nuk u mcef asnji. thjesht neverisim kete vjedhje skandaloze qe bene ne bashkepunim politika miliarderet mediat dhe rrjetet sociale. zoti trump ka 75 milion vota TE VERTETA te hedhura neper kuti ndersa bideni jot ka 80 milion vota kompiuterike qe hajde merri vesht nese i kane hedhur njerezit apo i kane manipuluar zukerberget dhe gatesat. kjo eshte diferenca e prere me thike si asnjehere. bidai le ta gezoje presidencen por gjithmone do mbahet mend si nje hajdut qe e vune aty per te shpetuar dembelet dhe komunistet dhe homoseksualet. asnjehere Usa nuk do te shkelqeje dhe nuk do te rritet ekonomikisht si ne kohen e Donald J Trump. GOD BLESS AMERICA PS. Uroj per peesidentin e zgjedhur te kete fatin e cdo presidenti amerikan qe u zgjodh ne nje vit qe mbaron me zero ;)

  Përgjigju
  • Taulant: 07/01/2021 21:15

   Njejte qante dhe Hilary 4 vjet te shkuara edhe pse kishte fituar voten popullore. Na vodhen, na bene ruset etj etj, ndersa Trump kurorezohej President i SHBA-se dhe perseriste si papagall fake news dhe gjueti shtrigash kushdo qe donte te hetonte mbi kete teze. Bota portokall.×

Lajmi i fundit

John

Mblidhet Këshilli Kombëtar i Integrimit Evropian (VIDEO-LIVE)