• Pse Reja dhe Federata “zhdukën” Brojën para ndeshjes?

  Kanë shumë të drejtë këta të Federatës, madje t’u thonë edhe tifozëve shqiptarë, praktikisht miliona të tillë, “q…”. Edhe Reja ka plot të drejtë...

 • Lulzim, përballu me Berishën!

  Nëse do të fitosh Partinë Demokratike, dil përballë Berishës në elektorat. Mos harro, Rama u përball me Nanon kur ky i fundit ishte në zenitin e...

 • PD bën demek garë, ne bëjmë demek debat

  Thjesht, në Partinë Demokratike po bëhet sikur. Basha bën sikur kërkon rimandatimin, se për herë të tretë si kryetar e për herë të gjashtë në...

 • Dil nga ferra

  Shikon një burrë që godet një grua në rrugë…filmon me celular e ia dërgon JOQ: Ja ç’bëhet! Sheh një qen që masakrohet nga një tufë femij...

 • Rama po e sakrifikon Lulin me dashuri

  A është krejt i sinqertë Edi Rama në shtrirjen e vazhdueshme të dorës drejt Lulzim Bashës? Ai thotë po. Luli nuk e beson. Personalisht do vija...

 • Parti e re, 40 mijë arsye për të filluar një projekt politik

  Çfarë risie sollën partitë e reja në Shqipëri? Diçka që nuk e kishim parë e dëgjuar tek PDr, tek LSI, tek G99, tek Libra, tek Aleanca Kuq e Zi?...

 • Nëse nuk 'vrisni' Berishën, mirë është Luli

  Të gjithë pa përjashtim, anti-Lulzimët e shkuar dhe ata të tashmit, nuk e përmendin fare Berishën. Ose e përmendin plot respekt e përulje,...

 • Basha të shfaqet për militantët

  Unë nuk e di çfarë ndjen një militant i Partisë Demokratike teksa mëngjesi i nis me foto të Ramës si celebrity së bashku me të birin, shpërndarë...

 • U blenë votat, ulërasin analistët nga njëri televizion në tjetrin dhe akuzojnë popullin si një thes me kakërdhi

  Është kthyer në shëtitje mbrëmjeje akuza “u blenë votat”. Me një thjeshtësi çmeritëse. U blenë votat, nga njëri televizion në tjetrin, nga njëri...

 • Ne flasim për vrasjen me një lehtësi kanibalësh

  Çudia me e madhe eshte justifikimi e komentimi i nje vrasjeje. E bejne me aq lehtesi! Marrin role qe nuk i kane krejt thjeshte, mjafton nje...