'Kubi Francez'/ Çelet destinacioni më i ri kulturor, edukativ dhe teknologjik tek Piramida

Përmes një postimi në facebook, kryeministri Edi Rama ka ndarë disa momente nga inagurimi i një destinacioni të ri kulturor, edukativ dhe teknologjik në majën e Piramidës në Tiranë.

Bëhet fjalë për Kubin francez, i cili u çel me pjesëmarrjen e kryeministrit, ambasadores së Francës, Chaterine Suard, të dërguarit me punë të SHBA, David Wisner, kryebashkiakut Veliaj dhe ministrave të tjerë të kabinetit qeveritar.

Hapja e këtij destinacioni të ri për të rinjtë dhe jo vetëm është në kuadër të Javës Ndërkombëtare Kulturore Franceze në vendin tonë, siç është bërë traditë tashmë prej 3 vjetësh.

G.K/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Miratimi i rezolutës së Srebrenicës, Begaj: Vota e Shqipërisë konfirmon vlerat perëndimore! Masakra të tilla nuk duhet të përsëriten

Miratimi i rezolutës së Srebrenicës, Begaj: Vota e Shqipërisë konfirmon vlerat perëndimore! Masakra të tilla nuk duhet të përsëriten