Kuçovë, 2 të arrestuar për drogë, i gjejnë qeset me mijëra paund e lekë, elektroshok dhe 2 shkopinj metalik

Kuçovë, 2 të arrestuar për drogë, i gjejnë qeset me mijëra paund e lekë, elektroshok dhe 2 shkopinj metalik

Qeset me para të sekuestruara , elektoshoku dhe shkopat metalik

Berat- Një sasi prej 20 600 paund dhe 3 000 000 lekë, të dyshuar të përfituar nga veprimtaritë kriminale, si dhe një elektroshok dhe 2 shkopinj metalik janë sekuestruar gjatë kontrolleve në terren, në vijim të megaoperacionit "Tempulli", në qytetin e Kuçovës.

Policia informoi sot se ka vënë në pranga dy persona, Andrea Bizdani dhe Florjan Kërkuta që rezultojnë të implikuar në veprimtarinë kriminale të shitjes së lëndëve narkotike në qytet.

Nga hetimet rezulton se këta 2 shtetas janë të implikuar në veprimtarinë kriminale të shitjes së lëndëve narkotike, në qytetin e Kuçovës.

Nga kontrollet, në banesën e shtetasi Andrea Bizdani  u gjetën 20 600 paund dhe 3 000 000 lekë të dyshuar të përfituar nga veprimtaritë kriminale, si dhe një elektroshok, ndërsa në banesën e shtetasit Florjan Kërkuta, u gjetën 2 shkopinj metalik, informoi sot policia e Beratit

Prokuroria e Beratit ka marrë në dorë dosjen. 

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Erkand Qerimaj akuza të reja për Federatën e Peshëngritjes: S'më kanë regjistruar në Kupën e Botës, pikët vlejnë për Olimpiadën

Erkand Qerimaj akuza të reja për Federatën e Peshëngritjes: S'më kanë regjistruar në Kupën e Botës, pikët vlejnë për Olimpiadën