Kufoma e zhvarrosur në Librazhd dyshohet se i përket 'Renit të Elbasanit', tezja telefonon në Report Tv: Pse askush s’ka ardhur të na bëjë ADN? (VIDEO)

TIRANË- Familja e Renato Hamzës të zhdukur prej muajit prill, ende nuk ka asnjë përgjigje nëse eshtrat e zhvarrosura nga autoritetet në fshatin Babje të Librazhdit janë apo jo të 21-vjeçarit. Tezja e të riut telefonoi në programinin e mëngjesit “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv dhe tha se ende nuk janë bërë analizat e ADN-së me nënën e Renatos për t’i dhënë përgjigjen përfundimtare nëse kufoma e skeletizuar e një personi të paidentifikuar është apo jo e djalit të tyre.

“U zhvarros Reni, po policia dhe as prokuroria nuk ka ardhur që të bëjmë ADN për të krahasuar, unë jetoj më nënën e Renatos, pse nuk vijnë t’i marrin nënës AND, Policia dhe Prokuroria nuk n aka ardhur, ka 3 ditë dhe nuk vijnë të ba bëjnë AND-në", ka thënë tezja në Report TV. 

Më datë 25 prill 2015, pak muaj pas zhdukjes së këngëtarit nga Elbasani Renato Hamza, në fshatin Babje të Librazhdit, nga banorët e zonës u gjet një kufomë e skeletizuar, e cila i përket një personi ende të paidentifikuar. Ndërkohë, veprimet e ndërmarra së fundmi nga autoritetet, ka shpresa se mund të çojnë në zbardhjen e fatit të 21-vjeçarit Renato Hamza, pasi dyshohet se këto eshtra i përkasin atij.

Me zhvarrosjen e kryer të mërkurën, zyrtarisht rihapen hetimet për ngjarjen në fjalë, teksa tetë vite nga zhdukja, askush nuk di për fatin e të riut.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 05/11/2022 23:07

  Nuk paguan per ADN kur eshte ceshtje kriminale dhe behet nga policia,ose gjykatat,sepse e kane per detyre,por paguan per cdo rast tjeter civil,si atesine,memesine,apo origjinen.S.d.q.nuk mund te mos vihen re shenja padurimi dhe nervozizmi tek te afermit e viktimes ne kete rast,gje qe eshte me se e kuptueshme.

  Përgjigju
 • gjergji: 05/11/2022 12:04

  Si ne cdo vend te botes duhet te paguani per analizen e ADN eshte e domosdoshme per cdo rast apo ngjarje te ndryshme.Qeveria e policia nuk jane organizata filantope

  Përgjigju
  • edmond( koder rreshen): 05/11/2022 19:38

   Po edhe "ndermarrje" fitim prurese Policin un se konceptoj dot ! Sipas llogjikes tende Gjergji i bie,te kemi 100 familje qe kerkojn te humburit e tyre,paguajn per, ADN dhe pas nje jave ju vjen pergjigja:Fati nuk qenka me ju ket her ?! Ishalla heren tjeter kur te zhvarrosim kufomen e rralles,provojeni prap te sportelet e pageses,per te gjetur te afermit tuaj!!!

  • Loni: 05/11/2022 13:51

   Ke shum te drejte gjergjit por ketu nukegziston asnje institucione... Duhet me e mire vesh nga tik-tok-u e Instagram e Facebook ngjarjet edhe dalin neshtyp per konferenca me metotadat e tyre speciale... Aman me keto histori jemi regjur sa ska me ...

 • Sondazhi i ditës:

  Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Kishin humbur rrugën gjatë eksplorimit, policia u vjen në ndihmë 5 turistëve çekë në Pogradec

Kishin humbur rrugën gjatë eksplorimit, policia u vjen në ndihmë 5 turistëve çekë në Pogradec