Kukës/ Po transportonte emigrantë të paligjshëm, arrestohet 44-vjeçari në Morinë, i gjenden edhe një shumë parash

Kukës/ Po transportonte emigrantë të paligjshëm, arrestohet 44-vjeçari në Morinë, i gjenden edhe një shumë parash

Foto ilustruese

Policia kufitare Morinë ka arrestuar në flagrancë L. S., 44 vjeç, banues në Tiranë,i cili u kap ne Morinë, Kukës duke transportuar 5 emigrantë të paligjshëm,kundrejt fitimit. 44-vjeçarit ju sekuestrua automjeti që po përdorte dhe 900 euro.

Policia bën me dije se 44-vjeçari u ndalua në fshatin Morinë, në afërsi të kufirit me Kosovën.

Destinacioni i të ndaluarit ishte kalimi kufirit së bashku me 5 emigrantët  e paligjshëm që po transportonte dhe më pas hyrjen ilegale në vendet fqinje. Automjeti dhe paratë e sekuestruara do të mbahen në cilësinë e provës.

Ndërsa çështja do t’i kalojë organit të akuzës të rrethit Kukës për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Goditet grupi kriminal në Shkodër, 12 të arrestuar, sekuestrohet 246 kg kanabis (EMRAT)

Goditet grupi kriminal në Shkodër, 12 të arrestuar, sekuestrohet 246 kg kanabis (EMRAT)