Kukës, rrugët kombëtare e rurale mes mbetjeve urbane e inertesh

Kukes- Në rrugët kombëtare dhe rurale në Kukës kudo të zë syri mbetje urbane dhe inerte. Qytetarët dhe bizneset private prej kohësh kanë hedhur mbetjet në hapësirat publike.

Bashkia e Kukësit pranon se do të shtojë katër vend depozitime të reja provizore për mbetjet e ngurta dhe ato të kopshtarisë në zonat ku duket se qytetarët kanë më shumë nevojë.

Sipas nënkryetarit Vladimir Spahiu do të shpërndahen edhe kosha të rinj në pikat e caktuara për mbetjet urbane duke kërkuar mirëkuptimin e qytetarëve për të ruajtur mjedisin. Bashkia kërkon nga inspektoratet përgjegjëse të kontrollit të territorit të vendosin para ligjit çdo shkelës.

S.G/N.Xh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit