Kukës/ Shmangën detyrimet tatimore, nën hetim 10 pronarë lokalesh

Foto ilustruese

KUKËS - 10 persona janë nën hetim nga policia e Kukësit për fshehje të të ardhurave dhe punësim të paligjshëm.

Këta persona ushtronin aktivitet bar-kafe dhe restorante në zona të ndryshme të qytetit pa u regjistruar në organet tatimore.

Gjithashtu ata kishin punonjës të paregjistruar dhe pa sigurime duke shmangur detyrimet tatimore.

“Në kuadër të këtij operacioni u proceduan në gjendje të lirë, për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Punësim i paligjshëm”, 10 shtetas, konkretisht: B. Z., H. Th., H. O., M. B., G. S., L. Z.,A. S., M. H., V. O. dhe F. Sh., banues në Kukës” – njofton policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Punësim i paligjshëm”.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?

Komento

Komente

  • beni: 25/02/2021 21:22

    policia thjeshte po zbaton urdherat e safetit se keta biznesmen nuk i jane bindur atij prandah

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Mesazhi i koduar i Ilir Metës, 5 ditë para vrasjes së Pjerin Xhuvanit: Do iki në Elbasan pasi ka nevojë atdheu! (Takoi fshehurazi shtabin e LSI-së)