Kukësi kërkon vetëm fitoren, luhen sot gjashtë ndeshje në Kupën e Shqipërisë! Tirana dhe Partizani 'shëtitje'

Kukësi kërkon vetëm fitoren, luhen sot gjashtë ndeshje në Kupën e Shqipërisë! Tirana dhe Partizani 'shëtitje'

Trofeu i Kupës

Kupa e Shqipërisë do zhvillojë sot ndeshjet e kthimit për raundin e 1/8. Duke nisur nga ora 13:00 në fushë do zbresin 12 skuadra për gjashtë ndeshjet e para, teksa dy të tjera janë programuar për nesër.

Në mesditë, detyrë jo të lehtë ka Kukësi që në shtëpi pret Apoloninë. Ndeshja e parë mes tyre ka përfunduar në barazim 0-0. Të lehtë e kanë Partizani, Tirana, Laçi dhe Kastrioti, që në ndeshjet e para kanë bërë detyrën. Kujtojmë se rregulli i golave në fushën kundërshtare nuk ka peshë në mbledhjen e përgjithshme të rezultatit.

Ndeshjet e Kupës së Shqipërisë:

E enjte, 13:00

Egnatia - Skënderbeu (1-0)

Kastrioti - Dinamo (3-1)

Tirana - Lushnja (3-0)

Kukësi - Apolonia (0-0)

Laçi - Tomori (3-1)

Partizani - Korabi (3-1)

E premte, 13:00

Vllaznia - Bylis (2-0)

Teuta - Erzeni (1-1)

*në kllapa () rezultatet e ndeshjeve të para.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

KQZ miraton listat e kandidatëve për këshillat bashkiakë të 4 partive politike! Ja bashkitë për të cilat kandidojnë

KQZ miraton listat e kandidatëve për këshillat bashkiakë të 4 partive politike! Ja bashkitë për të cilat kandidojnë