Kukësi nuk i beson Hallaçit, Mirel Josa firmos te klubi verilindor

Mirel Josa do të jetë trajneri i ri i klubit të Kukësit. Burime të Report Tv bëjnë me dije se trajneri tiranas ka arritur sot akordin për 1 vit e gjysmë me klubin verilindor, për të pasuar në këtë detyrë Rrahman Hallaçin.

Ky i fundit e ka udhëhequr ekipin në 5 ndeshjet e fundit, kur pas 3 humbjesh mori dy fitore. Gjithsesi kjo nuk ka mjaftuar që Kukësi të bindet për Hallaçin, pasi këtë sezon ka pretendime të mëdha.

Josa bëhet kështu trajneri i tretë për këtë sezon te ekipi i Kukësit, në një kohë kur prej shtatorit të 2019 ishte i papunë. Në të kaluarën Josa ka drejtuar ekipe si Tirana, Skënderbeu dhe Vllaznia.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nesër studentët kthehen në auditorë, Ministria e Arsimit: Vaksinohuni, qëllimi nuk është të nxjerrim vetëm shkencëtarë por edhe qytetarë