Kukës,rrëshqitjet e dheut bllokojnë makinën, nuk ka të lënduar

Kukës,rrëshqitjet e dheut bllokojnë makinën, nuk ka të lënduar

Në qarkun e Kukësit ka pasur rrëshqitje masive gurësh në aksin Kukës-Shishtavec. Gurë masivë, disa në madhësinë e një automjeti kanë rënë në një rrugë që lidh qytetin e Kukësit me Shistavecin.

Ka pasur bllokim të rrugës dhe rradhë të gjatë makinash në pritje të marrjes së masave për largimin e gurëve dhe hapjen e rrugës. Një mga makinat u bllokua në mes të gurëve. Deri tani nuk raportohet për të lënduar në njerëz. Vetë banorët dhe shoferët e automjetëve kanë ndihmuar për largimin e makinës nga bllokimi i dherave dhe gurëve.

Qarku i Kukësit gjatë kësaj periudhe është përfshirë nga reshje shiu me intensitet mesatar e reshje bore në orët e para të mëngjesit në Bashkinë e Tropojës. Lartësia e borës në Qafë Luzhë është  3cm, në Qafë Morinë 2 cm e në rajonin e Valbonës 10 cm.

e.gj/Shqiptarja.com

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës