Kultivoi parcelën me kanabis në pyll, por u zbulua, arrestohet matjani

Foto ilustruese

TIRANE-Ditën e sotme në Mat u arrestua një 53-vjeçar gjatë operacionit të koduar "Kurdaria" për kultivim të kanabisit.

I arrestuari është Myslim Kola banues në fshatin Kurdari, nga ku mori emrin operacioni. Kola kishte kultivuar 50 rrënjë kanabis në një zonë të pyllëzuar të fshatit.

Dje në Mat u gjetën dhe u asgjësuan 320 rrënjë kanabis.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Elton: 26/08/2020 15:49

    Jo

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

I pyetur për rritjen e inflacionit në SHBA, Joe Biden ofendon rëndë live gazetarin!(VIDEO)