Një kuqezi në 'Air Albania' ngre lart flamurin kombëtar, Kumbulla s'u fut në lojë por bën historinë! Bëhet shqiptari i parë që ngre lart një trofe evropian

 

Marash Kumbulla mbrojtësi shqiptar i Romës edhe pse nuk mundi të luajë, në fund të ndeshjes ka bërë krenar gjithë shqiptarët pasi është ngjitur në podium me flamurin kuq e zi.

Kjo ka qënë një ndeshje që ka ngritur peshë tifozët jo vetëm në Tiranë në Stadiumin 'Air Albania' por dhe në stadiumin 'Olimpico' në Romë ku 50 mijë tifozë ishin mbledhur për të pritur fitoren e skuadrës së tyre.  Kumbulla ka gjetur një mënyrë shumë emocionuese për të festuar me flamurin e tij të zemres, në tokën e tij fitoren e ekipit në të cilin debuton. Ashtu saç edhe ai vetë kishte thënë ditë më parë se e kishte ëndërr të ngrinte trofeun e shumëpritur të Romës e ku ka më mirë se kjo ëndërr të bëhet realitet në ‘Air Albania'.

Marash Kumbulla ka hyrë në historinë e futbollit shqiptar, pas triumfit në Ligën e Konferencës me Romën, në finalen e luajtur përballë Feyenoordit të luajtur në Tiranë. Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, bëhet i pari futbollist kuqezi që fiton një trofe evropian. Këtë triumf, Kumbulla zgjodhi që ta festojë me flamurin e Shqipërisë, duke mos e hequr atë për asnjë moment.

1653513162_Capture.JPG


Lajmi kryesor:

Finalja e Tiranës vishet me ngjyrat e italianëve, Roma bën historinë në 'Air Albania', rrëmben trofeun e parë të Conference League ndaj holandezëve të Feyenoord! Ka festë në kryeqytet


E.K/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)