Kunguj me kos nga zonja Albana

Kunguj me kos

Përbërësit:

500 gr kunguj

500 gr kos

3 thelpinj hudhër

Kripë

Vaj vegjetal

Bimë aromatike

Përgatitja:

Pastrojmë kungujt, qërojmë lëkurën hollë, i kriposim dhe i skuqim në vaj vegjetal. Tek kosi shtojmë hudhrat e prera imët dhe kripën. E trazojmë dhe në fund vendosim kungujt. E lemë taratorin në frigorifer dhe më pas e shërbejmë sipas dëshirës me bimë aromatike.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Çela raporton për vitin 2023 në KLP: Vit sfidues prej hartës së re gjyqësore! Kemi 198 prokurorë në total, mungojnë 123 prokurorë

Çela raporton për vitin 2023 në KLP: Vit sfidues prej hartës së re gjyqësore! Kemi 198 prokurorë në total, mungojnë 123 prokurorë