Kupa e Shqipërisë/ Tirana ndalet në kryeqytet, Partizani bën detyrën! Vllaznia kalon me vuajtje Flamurtarin

Kupa e Shqipërisë zhvilloi sot 11 takimet e mbetura për turin e parë. Në ndeshjet e kthimit ka surprizuar Tirana, që është ndalur në barazim 2-2 me Veleçikun në kompleksin "Skënder Halili". Edhe pse barazim, bardheblutë kalojnë më tej falë fitores 0-3 në ndeshjen e parë.

Në "Elbasan Arena", Partizani fitoi 2-0 me Orikun duke kaluar më tej. Golat e Menich dhe Skukës i kanë dhënë të drejtë të kuqve për raundin e dytë. Turin e kanë kaluar edhe Apolonia, Kastrioti, Korabi, Egnatia, Kukësi, Erzeni dhe Skënderbeu. Në "Loro Boriçi", Vllaznia fitoi 3-0 me Flamurtarin pas 120 minutave lojë, duke kaluar në turin e dytë të Kupës. Për djemtë e Mirel Josës suksesi do vinte pas 120 minutave lojë dhe shtesës. "Perla" me roveshatë e mbrojtësit bëri që rezultati edhe i ndeshjes së parë (2-1) të shkonte në 2-2. Pas shtesës për 30 minuta, Aralica dhe Kruja shënuan dy herë për rezultatin 3-0. Tanimë shkodranët kalojnë më tej edhe pse jo me lehtësi. Më tej kalon edhe Tomori, që fitoi 4-0 me Burrelin.

Kupa e Shqipërisë mëson çiftet për turin e dytë në dy grupet

Kupa e Shqipërisë ka mësuar edhe çiftet e raundit të dytë në grupet A dhe B. Pas ndeshjeve të kthimit në raundin e parë, skuadrat tanimë mësojnë edhe kundërshtarët sipas formulës së programuar më herët nga FSHF. Në grupin A spikasin duelet Bylis - Vllaznia, Korabi - Partizani dhe Lushnja - Tirana. Në grupin B, Kukësi luan me Apoloninë, Tomori me Laçin dhe Erzeni me Teutën. Egnatia përballet me Skënderbeun.

Ora 16:45
VIDEO/ 210 minuta lojë dhe shtesë, Vllaznia fiton me Flamurtarin dhe kalon turin në Kupën e Shqipërisë

Kupa e Shqipërisë zhvilloi sot ndeshjet e kthimit për turin e parë. Në "Loro Boriçi", Vllaznia fitoi 3-0 me Flamurtarin pas 120 minutave lojë, duke kaluar në turin e dytë të Kupës. Për djemtë e Mirel Josës suksesi do vinte pas 120 minutave lojë dhe shtesës.

1-0 përfunduan 90 minutat, me golin e mbrojtësit Juric që dërgoi ndeshjen në shtesë. "Perla" me roveshatë e mbrojtësit bëri që rezultati edhe i ndeshjes së parë (2-1) të shkonte në 2-2. Pas shtesës për 30 minuta, Aralica dhe Kruja shënuan dy herë për rezultatin 3-0. Tanimë shkodranët kalojnë më tej edhe pse jo me lehtësi. Më tej kalon edhe Tomori, që fitoi 3-0 me Burrelin.