Kur do dalin emrat e drejtuesve të qarqeve të PD? Basha: Tani për tani kam detyrë të gris propagandën e qeverisë

Lulzim Basha

Kreu i PD Lulzim Basha ka deklaruar se detyra e ti jështë të grisë propagandës që sipsa tij bën qeveria.

Ndërsa për emrat e drejtuesëve politikë të PD në qarqe tha se momentalisht strukturat e PD janë në angazhim maksimal dhe se hapi tjetër do të hidhet në vazhdim.

"Puna në terren nuk ka ndaluar për asnjë sekondë të vetme dhe cdo hap që do të hidhet do të jetë publik dhe transparent. Në cdo bashki e qark të Shqipërisë sot PD dhe drejtuesit e saj janë në një ritëm 100%. Pra, janë në një angazhim maksimal dhe ky është një realitet që ka nisur prej qershorit. E sigurisht që do të vazhdojë me të gjithë hapat, duke përfshirë dhe drejtuesit e qarqeve, me të gjitha strukturat që do të angazhohen maksimalisht", tha ai.


Lajmi kryesor:

Akuzat për vilat dhe 'pazari' në Sharrë/ Basha-Veliajt: Gënjeshtar, të hënën dorëzoj padinë e tretë! Meta bën rolin e tij, koncesionet e paligjshme do anulohen e përgjegjësit do shkojnë në burg


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Shqipëria do të hapë edhe zyrtarisht negociatat e anëtarësimit në BE?×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Një person me thikë në dorë përhap panik në stacionin e trenit në Romë, policia e qëllon me armë për ta neutralizuar