Aksident në Mamurras, makina përplas për vdekje drejtuesin e motorit! Arrestohet shoferi (VIDEO)

LEZHË- Një 45-vjeçar humbi jetën, pasi motoçikleta me të cilën po udhëtonte u përplas me një automjet.

Aksidenti ndodhi rreth orës 8 e 30 minuta të së dielës në aksin e vjetër Laç-Mamurras, ndërsa viktimë mbeti shtetasi Besim Seli, banues në Gjorm të Kurbinit.

Sipas të dhënave 45-vjeçari i cili po lëvizte me motoçiklete u përplas nga një automjet automjeti tip "Benz" me drejtues shtetasin Agis Vathi.

Goditja ka qenë e fortë duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme drejtuesit të motoçikletës, ndërsa pas aksidentit automjeti tip "Benz" doli nga rruga dhe përfundoj në një kanal.

Policia sakaq ka arrestuar drejtuesin e mjeti tip "Benz" shtetasi Agis Vathi,i cili ishte larguar nga vendngjarja dhe është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Ndërkohë grupi hetimor i cili mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes nisi hetimet për zbardhjen e rrethanave dhe shkaqeve të këtij aksidenti që i mori jetën 45-vjeçarit Besim Seli.

M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Aksident në Vorë, makina kthehet përmbys në mes të rrugës (VIDEO)

Aksident në Vorë, makina kthehet përmbys në mes të rrugës (VIDEO)