Kurbin, operacioni 'Daul' arreston 45-vjeçarin, i sekuestrohen armë, municione dhe bimë kanabisi/EMRI

Kurbin, operacioni 'Daul' arreston 45-vjeçarin, i sekuestrohen armë, municione dhe bimë kanabisi/EMRI

Foto ilustruese

Kurbin-Operacioni i koduar “Daul” është finalizuar me sukses, dhe është arrestuar në flagrancë një shtetas 45 vjeçar.

Aleksandër Gurra, banues në Kurbin është arrestuar dje pas nje turni një mujor i ndjekur nga metoda soeciale hetimi, nga Seksioni kundër krimeve në Komisariatin e Policisë Kurbin në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, bazuar mbi dyshimet e arsyeshme se një shtetas merret me kultivimin e bimëve narkotike, u kryen të gjitha veprimet hetimore duke u finalizuar me operacioni e koduar "Daul".

Arrestimi i tij u bë pasi, është autor i dyshuar i kultivimit të 315 fidanëve dhe bimëve narkotike të dyshuara kanabis, në lagjen "Dual" në fshatin Selitë, në Kurbin,të cilat pas konstatimit u asgjësuan me djegie.

Gjithashtu, gjatë kontrollit , iu sekuestruan në cilësinë e proves materiale edhe një peshore elektronike si dhe një armë zjarri pushkë me 25 fishekë.

Materialet proçedurale në ngarkim të tij , u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprat penale " Kultivimi i bimëve narkotike" "Mbajtje pa leje dhe prodhimi i armëve shpërthyese dhe municionit" parashikuar nga nenet 284 dhe 278/3 të Kodit Penal.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve