Kush e bëri hapin e parë? Presidenti Meta flet për takimin me Yuri Kim: Po forcojmë bashkëpunimin kundër trafikut të qenieve njerëzore

Kush e bëri hapin e parë? Presidenti Meta flet për takimin me Yuri Kim: Po forcojmë bashkëpunimin kundër trafikut të qenieve njerëzore

1653471107_Screenshot916780x405.jpg

Presidenti Ilir Meta foli para mediave pas aktivitetit ku ishte e pranishme ambasadorja Yuri Kim dhe u pyet se cili bëri hapin e parë për shtrëngimin e duarve duke i dhënë fund përplasjeve që kanë pasur për zgjedhjet e 25 prillit. Meta tha se nuk ka asnjë problem mes tyre.

“Asnjë problem përveç forcimit të mëtejshëm, bashkëpunimit kundër trafikut të qenieve njerëzore për shkak të numrit të largimit të qytetarëve tanë, sidomos të rinjve. Është një pasojë e madhe për të gjithë shoqërinë tonë sepse shkatërron fëmijë, familje, por njëkohësisht edhe shteron shumë prej energjive më të mira të këtij vendi për zhvillim. Lufta kundër trafiqeve duhet të jetë prioritet për ne, për qeverinë. Ne e dimë që trafikimi është një krim ndërkombëtar”, tha Meta.


Lajmi kryesor:

'Trafiku i qenieve njerëzore', Meta takohet me ambasadoren Yuri Kim: Po forcojmë bashkëpunimin! Nevojitet trajnim i policisë, prokuroritë të hetojnë me shpejtësi rastet


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Një javë pasi pësoi aksident me makinë, ndërron jetë aktorja e njohur amerikane

Një javë pasi pësoi aksident me makinë, ndërron jetë aktorja e njohur amerikane