Kush e bëri për herë të parë simbolin e shqiponjës me duar? (VIDEO)

Edona Llalloshi

Edona Llalloshi është një ndër këngëtaret më të dashura në skenën shqiptare.

Karrierën muzikore e nisi që e vogël, duke sjellë hite të pavdekshme të saj.

Përvec kësaj, këngëtarja njihet edhe për një fakt tjetër.

 Në vitin 1994, Edona bëri e para simbolin e shqiponjës me duar në skenën e festivalit të RTSH-së.

Këngëtarja e re nga Kosova, në një situatë të vështirë të asaj kohe, guxoi dhe gjatë performancës së saj  realizoi me duar simbolin e shqiponjës.

Për këtë performancë është folur edhe së fundmi në spektaklin “Shiko kush luan”, ku Edona ishte e ftuar.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë ndryshime në qeveri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Covid,11 viktima dhe 266 raste të reja infeksioni në Serbi