Kush është ‘ushtari’ i Nuredin Dumanit, i pranishëm në vrasjen e bujshme të Pjerin Xhuvanit! I sekuestruan 5 mln euro pasuri

Kush është ‘ushtari’ i Nuredin Dumanit, i pranishëm në vrasjen e bujshme të Pjerin Xhuvanit! I sekuestruan 5 mln euro pasuri

Vila e Gentian Sharrës

Në vendngjarje, ditën e vrasjes së Pjerin Xhuvanit, ka qenë edhe Gentian Sharra. Ky i fundit është arrestuar nga operacioni “Plumbi i artë”, pas dëshmive të të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani. Gentian Sharra ishte një ndër personat që shkuan në ndihmë të Mehmet Grecës, pasi ishte kapur nga struktura e Armatosur e PD-së, sipas tyre duke blerë vota në favor të PS-së. Kujtojmë që pak ditë më parë, Gentian Sharrës iu sekuestruan 5 mln euro pasuri, me vila, biznese dhe qindra hektarë tokë. Ai ka qenë i dënuar më parë trafik droge. Gentian Sharra cilësohet edhe si mik i ngushtë me personin më të kërkuar në Shqipëri, Talo Çela.


Lajmi kryesor:

Vrasja e Pjerin Xhuvanit nga Struktura e armatosur e PD/ Zbardhet dosja e prokurorisë: Nëse do kishin ndërhyrë dy ish.zv-drejtorët e policisë, krimi do ishte parandaluar


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Olta Gixhari zgjedh të largohet nga BBVIP, Luizi mundohet t'i ndryshojë mendjen: Rri moj burrneshë, nuk ke pse ikën

Olta Gixhari zgjedh të largohet nga BBVIP, Luizi mundohet t'i ndryshojë mendjen: Rri moj burrneshë, nuk ke pse ikën