Kush është Ibrahim Lici, u shpall në kërkim si i dyshuar për vrasjen e dy vëllezërve Bilali në Shkodër 2 vite më parë

Autori i dyshuar Ibrahim Lici

Ibrahim Lici, i shpallur në kërkim i dyshuar si autori kryesor për ekzekutimin e Endi Mustafës në Shkodër, është emër i njohur për policin.

Ai ka qenë i shpallur në kërkim  për vrasjen e dy vëllezërve Ibrahim dhe Astrit Bilali në Shkodër, ngjarje e ndodhur më 30 mars të vitit 2019.

Në atë kohë u vunë në pranga dy bashkëpunëtorët e tij Arsen Stojku 29 -vjeç dhe Mislim Rama 23 -vjeç nga Vau i Dejës, ndërsa vetë Lici u shpall në kërkim.

Ai është djali i Mustafa Licit, ky i fundit i arrestuar më herët për gjobëvënie ndaj tregtarëve në qytetin e Shkodrës. Ibrahim Lici para një muaji është hequr nga lista e të shpallurve në kërkim për vrasjen e dy vëllezërve Bilali. 


Lajmi kryesor:

U ekzekutua me plumb në gojë, zbardhet vrasja e Endri Mustafës në Shkodër! Policia: Vrasësit janë Ibrahim Lici dhe një 15-vjeçar! Flet gruaja e viktimës: Nuk na e kanë bërë Licët


J.SH./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?×

Lajmi i fundit

John

Zyrtare, Barcelona konfirmon se Leo Messi nuk do te vijoje karrierën te katalanasit