Kush është kryeministri slloven, personazhi qesharak që u prezantua si njeriu që ‘bekoi’ Bashën si kryeministër gjatë takimit të sotëm

Kryetari i PD Lulzim Basha u takua sot në Lubljanë me kryeministrin e Sllovenisë Janez Janša. Populisti Janša është një emër i njohur edhe në vendin tonë pasi vetëm pak kohë më parë emri i tij do të bënte xhiron në gjithë mediat botërore për gafën e tij teksa uroi Donald Trump për fitoren në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara 2020, pavarësisht se nuk ishte deklaruar asnjë rezultat zyrtar dhe ku dukshëm Biden ishte para me votat duke u kthyer në një personazh qesharak.

“Është mjaft e qartë që njerëzit amerikanë kanë zgjedhur Donald Trump dhe Mike Pence për katër vjet më shumë. Sa më shumë vonesa dhe fakte të mohuara të ketë … aq më i madh do të jetë triumfi i Presidentit. Urime Partisë Republikane për rezultate të forta në të gjithë SHBA” ,” do të shkruante Janca një bashkëpunëtor i ngushtë i kryeministrit hungarez, Viktor Orban, por edhe kritik shumë i madh i Bashkimit Europian. Edhe vetë kreu demokrat Lulzim Basha njihet për gafa të shumta, ku më pikantja është ajo 7x7═42

Edhe në takimin e sotëm me Bashën ai u paraqit nga deklaratat e PD si njeri që ‘bekoi’ kryedemokratin si kryeministrin e Shqipërisë. Madje vetë kreu i PD-së nëpërmjet një video-mesazhi në FB, zbuloi  se ka marrë mbështetjen e kryeministrit slloven që Shqipëria  të hap bisedimet me BE-së brenda këtij viti.

Tani se si do ta ndihmojë Shqipërinë për në BE një personazh që në fakt, është kundër politikave të BE-së.

I.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zgjedhjet e 25 prillit, kush nga liderët po bind më shumë Rama apo Basha?

Komento

Komente

 • Nora: 17/02/2021 23:08

  Sa te uritur qe jeni per te baltosur kedo e kudo qe del opozita. Ca problemi ka qe ka takuar kryeministrin slloven? Rama takon jave per jave idotin otoman Erdogan dhe eshte prostituta me e cmuar ne haremin e sulltanit. Jeni bere me keq se PDistat 92-97, llapaqen me keq se udheheqesi, dje Berisha, sot Rama.

  Përgjigju
 • Shkelzen: 17/02/2021 22:43

  Po cfare me treguat per Lulin o jam ngushtë e nuk po mundem me zgjidh ushkurin e kuleve se mezi po pres te shkoj ne vendin me te lumtur ne bote (nevojtore) e te lirohem se kam do ditë qe jam kanë ba kaps.

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 17/02/2021 20:59

  Basha nje klloun qe sheh endrra sy hapur.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rrëfimi i dramaturgut për Serafin Frankon, si ‘Felini i teatrit shqiptar’