Kush është Xhevdet Troplini që OFL i kërkon të justifikojë pasurinë...i arrestuar për trafik ndërkombëtar të drogës

Xhevdet Troplini, është subjekti tjetër që OFL i ka dërguar formularin për të deklaruar burimin e të ardhurave, pas dyshimeve se i  ngritur nga aktiviteti i tij kriminal. Po kush është Xhevdet Troplini?

Troplini u arrestua për trafik droge në vitin 2006. Dosja ka ardhur nga drejtësia italiane pas përgjimeve ndaj tij dhe disa bashkëpunëtoreve. 40-vjeçari akuzohet për trafik ndërkombëtar të drogës. Tre dite para arrestimit të Troplinit në 2006, disa bashkëpunëtorë të tij u arrestuan në Bari, me një sasi prej rreth 20 kg. heroine. Droga kalonte nga Turqia, Shqipëria dhe më pas, në Itali.


Lajmi kryesor:

OFL godet sërish në Tiranë dhe Durrës, u kërkon të justifikojnë pasuritë Dritan Dajtit dhe Xhevdet Troplinit


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i Henri Çilit, a mendoni se po fillon të veprojë drejtësia e re?