‘Kush fiton më shumë paguan më shumë, kush fiton më pak, paguan më pak’, Braçe publikon si ndodh në SHBA: Ky nuk është komunizëm por kapitalizëm

Zëvendëskryeministri Erion Braçe

Zëvendëskryeministri Erion Braçe i ka dhënë një përgjigje të gjitha kritikave në lidhje me tatimin në bazë të fitimit, duke publikuar politikat që ndiqen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, Braçe shkruan se në Amerikë kush fiton më shumë, paguan më shumë dhe kush fiton më pak, paguan më pak.

Zëvendëskryeministri shprehet se ky nuk është komunizëm, është kapitalizëm, tatim progresiv dhe rishpërndarje

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të përballueshme për ju çmimet e produkteve ushqimore?

Komento

Komente

  • Rroftë KOMUNIZMI!: 11/05/2021 20:10

    Kush përmënd Komunizmin e Shenjtë, DUHET në fillim të lajë mirë gojën me ujë e sapun, e pastaj ta fërkojë me pastë dhëmbësh. Sa vjen e më shumë, po e kuptojmë se çdo të thotë KOMUNIZËM. Se çfarë vlere e se çfarë mrekullie është Ai...

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Batuta e Ramës: BE na tha që na donte, por s’ishte gati për martesë! Ne do vazhdojmë të shijojmë lirinë