Kush shkel orën policore i bllokohet patenta dhe makina për 1 muaj, jo më për 3 vite! Në Gjykatën Administrative: 160 ankime për 1 vit

Kush shkel orën policore i bllokohet patenta dhe makina për 1 muaj, jo më për 3 vite! Në Gjykatën Administrative: 160 ankime për 1 vit

Qeveria shqiptare tërheq penalitetin 3 vite bllokim patente dhe mjeti për mosrespektim të orës policore. Sipas ndryshimeve në aktin normativ të mars 2020, kush nuk respekton orën policore do të ndëshkohet me pezullim patente 1 muaj si dhe masë shtesë gjobë.

Sipas të dhënave që gazetari i Report TV Arsen Rusta ka mundur të sigurojë vetëm në Tiranë për periudhën mars 2020 deri në mars 2021 janë bërë 160 ankime në Gjykatën Administrative për patenta të bllokuara në Tiranë me masën 3 vite.

Me fillimin e sezonit turistik, duke filluar nga 1 qershorit hiqet detyrimi i mbajtjes së maskës mbrojtëse janë ambientet e jashtme, por ajo do të jetë e detyruar të mbahet në ambientet e brendshme. Gjithashtu ora policore shtyhet më 60 minuta dhe fillonnga ora 23:00-06:00. Megjithatë klubet e natës dhe diskot do të jenë të mbyllura ndërsa muzika do të lejohet deri në orën 22:00.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Edmond: 28/05/2021 22:54

    Fiks , ishte ligji i vjeljes gabim , suksese Juristit per korrigjimin . Esht mirmenduar sipas kokes do ven qeleshja .Z/jurist i partise mundohu re propozosh dhe miratosh ndonje ligj per parandimin e aksidenteve , dhe jo per parandalimin e sundimit te tutorit , jeni specjalista . Sinqerisht kam ber gabim qe nuk ju kam votuar , qe ti shakterroni c’do gje .

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United