POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ish-deputeti Dogjani: I njoh me emra bandat në Shkodër, qyteti është në terror

Ish-drejtuesi i Policisë dhe deputet Asllan Dogjani, i ftuar në emisionin ‘Repolitix’ u shpreh se shkak i ngjarjeve të fundit kriminale në Shkodër dhe të gjithë Shqipërinë është qeverisja, që sipas tij bashkëpunon me bandat. 

Kjo është në të gjithë Shqipërinë, por në Shkodër plasi. Pse jemi në këtë gjendje? Shkaqet dihen. Kam frikë se do të shpërthejë në të gjithë Shqipërinë. Qeveritë bien se punojnë keq. Fakti që situata ka shkuar në këtë gjendje, do të thotë se grupet janë të lidhura me politikën. Unë i njoh të gjitha grupet kriminale në Shkodër.

Këto grupe janë përdorur në fushata për të fituar vota dhe fatkeqësisht. Janë përdorur nga PS për të ardhur në pushtet. I njoh me emra, se i kam goditur. Nuk ndodh vrasja për një ditë, ka një histori. Fola me disa punonjës policie dhe policia kohët e fundit nuk ka hyrë në Dobrac, po sot pse nuk hynë? Nëse njëri nga grupet do të arrestohej do të lirohej nga politika.

Siç tha edhe Mit’hati duhet të kuptojmë pse është krijuar gjendja? Cilët janë faktorët? Ky lloj operacioni është vetëm një shoë që po bëhet. Policia i ka të gjitha mundësitë për të zgjidhur të gjitha çështjet kriminale. Kjo situatë nuk ka qënë ndonjëherë në Shkodër. Sot qytetarët e Shkodrës janë në terror. I di unë që kam qënë edhe atëherë, të njëjtit janë edhe sot. Shkodra e do rendin. Ata që nxore në foto janë sportistë.

Asllan Dogjani

Ndërsa gazetari Ferdinand Dervishi shtoi se;

Një situatë e tillë, politika e ka mendjen vetëm për xhepin e vet, edhe ata do të hidhen do të lëvizin, në Shqipëri politika është e lidhur me krimin. Ne jemi në prag të një fushate zgjedhore. Po shoh që politika ka në mendje që të bashkëpunojë me krimin edhe në këto zgjedhje. Nëse ndodh kjo, krimi pas dy vitesh do të jetë legal, do të kemi një kryeministër dhe ministër që do të kujtohen me turp.

Ferdinand Dervishi


Lajmi kryesor:

Vrasja e biznesmenit Ferracaku, Hoxha në Repolitix: Autorët u ngatërruan, ja kush ishte objektivi (FOTO+EMRI)


ke.mu./d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Rrumpall: 06/09/2018 10:53

  Ktheni be Detyr Mitat havari dhe mond kosenin eta Shiko I si bohen keta trima

  Përgjigju
 • Jeton torre gjoleka: 06/09/2018 09:39

  O dogjani djegur ty as lul shal ngjitmi sta vuri në pull po të nxori me shkelma b*thve jasht pd e ti vazhdon pëllet pa fund. Po ato polic kriminel a i vut ju partia fashiste o debil i ler e tani çfar mund të presësh nga politikanët e të dy krave plera pty rac e keqe.

  Përgjigju
 • Edhe: 05/09/2018 22:30

  Sot eshte e njejta gjendje me ato policet qe thot Havari,jane akoma ato polic qe Havari i shkarkoj dhe qe bojne,ligjin akoma.

  Përgjigju
 • Shum: 05/09/2018 22:27

  I sakte ky Havari.

  Përgjigju
  • Loku: 06/09/2018 07:14

   Nuk e ve Rama këte, sepse i hap pun me zgjedhjet pastaj. Ky osht eskavator dhe Rama sot do lulishtar. Me musteqe të thinjura i ke sot superpolicët në amerik. Veji në pika kyçe këto specjalist e mos ve super hajduta