'Kush s'kërcen nuk është shkodran ohej', Shkodra 'pa gjumë', tifozët presin heronjtë e Vllaznisë në mesnatë (VIDEO)

SHKODËR- Si një kampione, ashtu siç e meriton është pritur në Shkodër ekipi i Vllaznisë, i cili nuk ka ardhur duarbosh, por me Kupën e Shqipërisë me vete. Ndonëse mbërritja e ekipit ka qenë pas mesnate, rreth orën 01:00, kjo nuk i ka penguar tifozët shkodranë që të dalin t'i presin në qendër të qytetit, me duartrokitje, brohorima dhe thirrjet 'Kush s'kërcen nuk është shkodran ohej'.

Të pranishëm kanë qenë dhjetëra tifozë,mes tyre edhe kryebashkiakja Voltana Ademi.

Vllaznia fitoi Kupën e Shqipërisë në ndeshjen e luajtur përballë Skëndebeut në “Air Albania”. Goli i vetëm u shënua në minutën e 39 nga Victor da Silva. Vllaznia fiton kupën e shtatë nga krijimi i Klubit dhe rikthen një trofe në Shkodër pas 13 vitesh.

VIDEO-PAMJE ME DRON NGA FESTA

 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur