8 Marsi me një video emocionuese! Nga Linda Rama, Evis Kushi, Luljeta Bozo e Mariana Kondi, iu bashkuan fushatës ‘Hapi Udhë Vajzave’

Në ditën ndërkombëtare të gruas, ministrja e arsimit Evis Kushi është bërë pjesë në një video ndërgjegjësuese në kuadër të fushatës “hapi udhë vajzave”.

Mesazhi i videos së shkurtër e kuptimplote në të cilën kanë marrë pjesë, shumë gra të rëndësishme është se çdo grua apo vajzë e suksesshme sot me arritjet e saj mund të mbështesë brezin e ri të vajzave që po rriten.

“Ndërkohë, sot në Ditën Ndërkombëtare të Grave inkurajoj fort çdo grua e vajzë të mbrojë të drejtat e tyre, si dhe të promovojë barazinë gjinore në çdo fushë të shoqërisë.”, shkruan Kushi.

“Bashkimi bën fuqinë”! Në videon e publikuar janë bërë bashkë shumë nga emrat e rëndësishme, të artit, politikës dhe kulturës. Përveç ministres së arsimit Evis Kushi, edhe bashkëshortja e kryeministrit Rama, Linda Rama, deputetja Rudina Hajdari, kandidatja për deputete inxhinierja Luljeta Bozo, si dhe aktoret e njohura Marjana Kondi dhe Ema Andrea.

 


Lajmi kryesor:

Sot 8 Mars, uron Rama: Zoti s'mund të ishte kudo prandaj bëri nënat! Kim thirrje grave: Votoni! Është e drejta dhe e ardhmja juaj!


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika