Kushtetuesja rrëzoi kërkesën e PD pas mosngritjes së komisionit hetimor për Becchettin, Bardhi: Po bëhet mburojë e korrupsionit dhe paligjshmërisë qeveritare

Kushtetuesja rrëzoi kërkesën e PD pas mosngritjes së komisionit hetimor për Becchettin, Bardhi: Po bëhet mburojë e korrupsionit dhe paligjshmërisë qeveritare

1645473889_GazmentBardhi4625x450.jpeg

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila rrëzoi  kërkesën e PD pas mosngritjes së komisionit hetimor për Becchettin, ka ardhur edhe reagimi i Sekretarit të Përgjithshem, Gazment Bardhi. Ky i fundit, tha se Gjykata kushtetuese po bëhet mburojë e korrupsionit dhe paligjshmërisë qeveritare.

“Banaliteti me të cilin Gjykata Kushtetuese ka penguar ngritjen e Komisionit Hetimor për dëmin prej më shumë se 110 milion euro ndaj shtetit shqiptar, shkaktuar nga Edi Rama dhe qeveria e tij, provon edhe njëherë se kjo çështje ka nevojë urgjente që të hetohet! Asnjë arsye banale dhe jo kushtetuese nuk duhet të pengojë opozitën ti shkojë deri në fund kësaj çështje. Keqardhje që GJK e reformuar po “reformon” vetveten në dëm të interesit publik, duke u bërë mburojë e korrupsionit dhe paligjshmërisë qeveritare”, tha Bardhi. 


Lajmi kryesor:

Gjykata Kushtetuese nuk merr dot vendim, rrëzohet kërkesa e PD për Komisionin Hetimor për çështjen 'Becchetti': Nuk u arrit numri i votave të nevojshme


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Aksident në aksin Durrës- Kavajë! Makina thyen barrierat anësore të rrugës, shkak parakalim i gabuar, 2 të lënduar (VIDEO)