Kuvend, fëmijët e medias
në vend të deputetëve

 Kuvend, fëmijët e medias <br />në vend të deputetëve
TIRANË - Fëmijët e gazetarëve shqiptarë janë ulur sot në sallën e Kuvendit të Shqipërisë. Aty ku miratohen ligjet por edhe ku prindërit e tyre pasqyrojnë situate të ndryshme të politikës shqiptare. Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, këtë vit ka sjellë risi në festat e fundvitit duke ftuar fëmijët e njerëzve të medias për herë të parë në sallën e organit më të lartë legjislativ shqiptar.
“Kurrë më shumë se sot nuk e kam parë më të zbukuruar sallën e Kuvendit”, tha kryeparlamentarja Topalli, e cila u bë pjesë e festës me fëmijët e shpërndau për ta dhuratat për festat.
Emra të njohur të televizionit por edhe medias së shkruar kanë përjetuar momente kënaqësia në festën e organizuar nga Kuvendi, ndërsa fëmijët e tyre kanë zënë vendet e deputetëve dhe kanë kërcyer dhe kënduar nën ritmet e muzikës.
Ardit Gjebrea, Anila Basha, Armand Mero, Alfred Peza, Andi Tela dhe shumë të tjerë kanë lënë studiot televizive apo redaksite e lajmeve për t’iu përkushtuar fëmijëve por edhe nipërvë e mbesave në këtë festë të veçantë.

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: PS po kandidon drejtorë që duhet të jenë në SPAK! Balla: Akuzat e tij dhe Berishës, alibi për humbjen

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: PS po kandidon drejtorë që duhet të jenë në SPAK! Balla: Akuzat e tij dhe Berishës, alibi për humbjen