Kuvend/ Rama ‘kokë më kokë’ me Dash Sulën, largon edhe Gardën

Kuvend/ Rama ‘kokë më kokë’ me Dash Sulën, largon edhe Gardën

1669292128_Screenshot1.jpg

Sapo kryeministri Edi Rama mbaroi fjalën, Dashnor Sula shkoi te kryeministri Edi Rama me një letër në dorë. Menjëherë u afrua Garda, por Rama zgjodhi që t’i largojë dhe të debatojë me të. Pas diskutimit i dhanë dorën njëri-tjetrit.


Lajmi kryesor:

Pas 14 orëve debat, Kuvendi miraton projektin e Portit të Durrësit! 74 vota pro dhe 35 kundër! Mungon në votim Rama! Socialistët duartrokasin, opozita akuza të ashpra


A.M./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është bërë sa duhet për rininë në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

Goditet tre herë me thikë brenda zyrës së tij, lideri i opozitës turke: Sulm politik nga Erdogani

Goditet tre herë me thikë brenda zyrës së tij, lideri i opozitës turke: Sulm politik nga Erdogani