POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kuvendi/ Braçe-Berishës dhe Bashës: Vratë më 21 Janar dhe mars 1997 (VIDEO)

Zv/kryeministri Erjon Braçe nga foltorja e Kuvendit akuzoi se ata që sot u drejtohen socialistëve duhet të shkojë para SPAK-ut dhe BKH-së për krimet që kanë kryer në vite. "Doja që të lusja të gjithë ata pisa që nga foltorja e Kuvendit marrin kurajon dhe i drejtohen socialistëve të ndershëm. Ju që përmendni SPAK-un dhe BKH-ne, ju pushkatuat pa gjyq 4 njerëz të ndershëm në Bulevard.

Kemi hyrë në politikë nga dhuna barabare nga viti ‘92-‘97. Vratë në 21-janar, mos merrni kurajo të dilni këtu. Me këmbët tuaj duhet të shkoni para drejtësisë, latë në mëshirë të fatit familjet e viktimave të 21 janarit. Ai që vjen këtu e na tregon ne hajdutëritë te Unaza është i vetmi person në gjithë këtë sallë, që ka akuzë publike për vjedhje, dhe jo me 2 lekësha, por me 235 mln në kurriz dhe refuzon ti përgjigjet gjykatës, dhe ka kurajon ta përmendë por BKH të nisë për këtë krim" deklaroi Braçe.


Lajmi kryesor:

Kuvendi/ Basha: Shqipërisë nuk do i hapen negociatat në qershor! Balla: Je anti-shqiptar


d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Korcari: 07/02/2019 20:07

  Ata vrane 4?!Juve zoti Brace po na i merrni shpirtin dalengadale.Pa pune,pa shtepi,te vjedhur,te mashtruar edhe na tallni e na perqeshni.Keta jeni ju soji i Rames,Rucit,Veliajt e sorollop.

  Përgjigju
 • artan: 07/02/2019 16:45

  Po mire more zoteri i nderuar nuk ju vjen turp nga vetja? Nese ata kane vrare, ju (qe jeni ne pushtet prej 5 vitesh) nuk i keni denuar. Maskarenj ata te PD , maskarenj dhe ju te PS. Do te ishte mire qe te mos flitej me per ato vrasje shteterore deri sa te vihen perballe drjtesise vrasesit. Keshtu po ju shkaktoni dhimbje familjareve te viktimave dhe viktimat po i rivrisni per here te dyte ju te PS.

  Përgjigju
 • Zylo: 07/02/2019 16:36

  Z Brache hiqe cipin qe te ka futur rama ne tru Behu ai qe je

  Përgjigju
 • redi: 07/02/2019 16:20

  E them pa hiperbolizim , qe Bracja eshte diamanti i qeverise se sotme shqiptare . E vetmja kerkese eshte qe sot si zv. kryeminister duhet te hapesh te gjitha dishet e krimit ekonomik si te PD ashtu dhe PS . Varferua shqiptare eshte plage e kesaj grabitje qe i eshte bere pasuruse publike qe kur vandalet miren pyshtetin me oarullat mashtruese , ta bejme Shqiperine su gjithe Europa

  Përgjigju