Kuvendi i rrëzoi amendamentin në Paketën Fiskale, kush ishin socialistët që ‘dolën nga rreshti’ për ta mbështetur Erion Braçen! Më pas njoftoi ‘koha për punë tjetër’

Kuvendi i rrëzoi amendamentin në Paketën Fiskale, kush ishin socialistët që ‘dolën nga rreshti’ për ta mbështetur Erion Braçen! Më pas njoftoi ‘koha për punë tjetër’

Erion Braçe

Deputeti i PS-së, Erion Braçe, në seancën maratonë të ditës së enjte pati një amendament në ligjin për Tatimin mbi Vlerën e Shtuar.

E veçanta e votimit ishte se amendamenti i tij ka gjetur mbështetje dhe tek opozita dhe ishte mazhoranca ajo që e rrëzoi. Nga socialistët pro amendamentit ka votuar vetëm deputeti e PS-së Fatmir Xhafaj, si dhe deputetët e opozitës. Ndërsa Mimi Kodheli, Damian Gjiknuri, Nasip Naço dhe Eduart Shalsi kanë abstenuar.

Ndërkohë që të nesërmën e këtij votimi në Kuvend, deputeti socialist Erion Braçe ka postuar një foto nga ‘Foltorja’ e Kuvendit, ku shkruan: Koha për punë tjetër! Se çfarë ka dashur të thotë Braçe me këtë deklaratë nuk dihet.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit