Kuzhinieri shqiptar përmendet nga moderatorja e famshme Ellen DeGeneres

Afrim Avdyli

Emrat shqiptarë vazhdojnë të jenë akoma në qendër të vëmendjes dhe kësaj rradhe në kulinari.

Afrim Avdyli ka 20 vite që punon si kuzhinier duke e filluar në një moshë të re dhe me shumë vështirësi.

Për të, kuzhina është vet jeta, ajo që bashkon familjarët e miqtë, thjesht është dhoma ku krijohet magjia, shkruan media kosovare.

Avdyli gjatë fillimeve të tij, sigurisht që është përballur me shumë sfida, por ai tanimë njihet si artist në kuzhinë dhe një detajist i shkëlqyer i gatimit.

Një dele e realizuar me lulelakër ishte inspirim për faqen zyrtare të “The Ellen Show” që të krijojnë një shkrim shumë të lezetshëm.

“Si ta bëjmë konfuz një vegan” ishte mbishkrimi i fotografisë së publikuar në rrjetin social instagram i cili ndiqet nga mbi 3 milionë njerëz.

Foto nga faqja e "Ellen Show"

  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Armë dhe kultivim kanabis, policia e Durrësit arreston 4 persona, në pranga edhe 2 të tjerë të shpallur në kërkim