Kësaj here nuk ka rënë, Joe Biden bën gafën e radhës! Rishi Sunak nuk mban dot të qeshurën (VIDEO)

Kësaj here nuk ka rënë, Joe Biden bën gafën e radhës! Rishi Sunak nuk mban dot të qeshurën (VIDEO)

Rishi Sunak dhe Joe Biden

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak ka marrë pjesë në një takim dypalësh me presidentin amerikan Joe Biden në Zyrën Ovale në Shtëpinë e Bardhë.

Presidenti amerikan u hutua për titullin e kryeministrit britanik kur dyshja u takuan në Shtëpinë e Bardhë. Biden e mirëpriti Sunak si “Zoti President”, sidoqoftë ai e kaloi me të qeshur dhe u vetë korrigjua.

“Epo, zoti President – ??Zoti President, unë sapo ju promovova. Zoti Kryeministër, është mirë që ju kthehem”, tha ai.

Sunak qeshi, e më pas dëgjoi fjalën e Presidentit Biden.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja